Marjukka

Tiedoksi, että ensi tiistaina 26.3. soitetaan:
Grainger: Irish tune
Sheldon: Iberian Escapades
Jacob: Original suite, vain II ja III-osat
Grainger: Lincolnshiresta joitain osia

Vesa

Tervetuloa:
Aura Brass Band ja Töölö Brass on tour 6.4.-7.4.24 "Meren kutsu" Turku-Helsinki

Helsinkiläinen Töölö Brass ja Turun NMKY:n Aura Brass Band pitävät yllä ja kehittävät suomalaista brass band-kulttuuria.

Nyt orkesterit yhdistävät voimansa ja taitonsa yhteisiin konsertteihin Turussa Mikaelin kirkossa la 6.4.24 klo 18 ja Helsingissä Temppeliaukion kirkossa su 7.4.24 klo 18.

Kapellimestareina Matti Laiho ja Elias Seppälä
Solisteina Obin Meurin, kornetti/trumpetti ja Anniina Oksman, euphonium

*Vapaa pääsy*

"Meren kutsu" - konsertin ohjelmisto tarjoaa merkittävät ja mielenkiintoiset brass band-teokset - viihdyttävyys ja vaativuus samassa paketissa:

Edward Gregson: Variations on ”Laudate Dominum”
Vassily Brandt: Konzertstück nro 1, op. 11 - solisti Obin Meurin, kornetti
sov. John Glenesk Mortimer
Gustav Holst: First Suite in E-flat, op. 28 nro 1
sov. Sydney Herbert 1. Chaconne - Allegro moderato
2. Intermezzo – Vivace
3. March - Tempo di marcia
Väliaika
Leonard Bernstein: Candide Suite
sov. Luc Vertommen 1. The best of all possible worlds
2. Westphalia Chorale and Battle Scene
3. Auto-da-fé
4. Glitter and be Gay
5. Make our garden grow

John Golland: Peace - solisti Anniina Oksman, euphonium
Eric Ball: Call of the Sea
Goff Richards: Barnard Castle

Päivi

Hei! Katsoin vanhojen tanssilistaa nimenhuudosta ja heräsi kysymys, mikä on wienervalssi, onko tanssiaisten jälkeen? Yt. Päivi

Antti

On ja on tuossa tapahtuman yhteydessä olevassa listassa

Juhani

Laitan tähän listan sektiovastaavista:
Huiluissa Ripsi, oboe Päivi S, klarat Jukka R, saxofonit Antti V, altot Ilkka, trumpetit/kornetit Afa, baritonit Maija, pasuunat Ari J, tuuba Vesa L. Lyömäsoittajat Vesa P.

Maija

Lyömäsoittajien sektiovastaava ei voi olla Vesa Putkonen, koska ei ole enää orkesterissa.

Juhani

Nyt olisi mahdollisuus tilata Orelon valettavat Fidelity-korvatulpat kotiin toimitettuna hintaan 162e. Valutilaisuus pidetään Otaniemen Smökissä, Jämeräntaival 4, ma 20.11. klo 17:30-21.

Jos tämä päivä ei sovi riittävän monelle, voidaan tilaisuus järjestää myös 27.11. Tällä päivällä ei siis välttämättä järjestetä valutilaisuutta. Jos kumpikaan päivistä ei käy, valun voi tehdä myös Orelon tiloissa vuoden loppuun mennessä.

Voitte tilata myös lisäfilttereitä olemassaoleviin tulppiin kotiinkuljetettuna hintaan 48e. Ilmoitathan haluamasi filtterivahvuuden ja kotiosoitteesi lisätietokentässä. Pelkkiä filttereitä varten ei tarvitse tulla valutilaisuuteen.

Linkki ilmottautumiseen:
The form to order the plugs: